INDEX NOMINUM ET SYNONYMORUM
SECTIONIS PRIMAE. VOL. XV.
Obs. - Nomina admissa litteris romanis, synonyma italicis traduntur, et in utrâque classe:
Ordinalia majoribus,
Tribualia majusculis,
Generica vulgaribus,
Sectionalia minoribus.
Acerostylis Duch
495
Acrodiclidium Nees
84, 510
Actinodaphne Nees
210, 515
Adenoracus Kl.
446
Adenostemon Spreng
67
Adenostemum Pers
67, 507
Adenotrachelium Nees
271
Aetheopteryx A. DC
 
511
Agathophyllum Bl
96, 111
Agathophyllum Juss
109
Agriodaphne Nees
111
Aiouea Aubl
82, 509
Ajovea Blanco
259
Alseodaphne Nees
27
Ampelodaphne Meissn
81
Ancyclanthemum Kl
457
Andiphila A. DC
271
Aneopteron A. DC
406
Aniotum Soland
264
Anictoclea Nimmo
441
Apama Lam
429
Aperiphracta Nees
111
Aperula Bl
140, 516
Apollonias Nees
64, 506
Aristolochia Tourn
432
Aristolochia Kl
432
ARISTOLOCHIACEAE Kl
421
ARISTOLOCHIAE Adans
421
ARISTOLOCHIEAE Duch.
431
ASAREAE Duch
422
ASARINAE Link
421
ASARINEAE Bartl.
421
Asarum A Gray
422
Asarum Tourn
422
Aschidasarum Duch
426
Asiphonia Griff.
429
Asterolytes Duch
433
Augustia A. DC
384
Augustia Kl
278, 384
Aydendron Griseb
172
Aydendron Nees
87, 510
Barya A. DC
286
Barya Kl
278, 286
Baryandra A. DC
287
Begonia auct
269
Begonia Kl
292
Begonia Plum
278, 517
BEGONIACEAE Bonpl
266
BEGONIAE Tratt.
266
Begoniastrum A. DC
292
Begoniella A. DC
281
Beilscmiedia Nees
62
Bellota Cl. Gay
67
Benzoin Nees
243
Berrya Klein
177
Bihania Meissn
96
Bistania Noronh
259
Boldu Feuillé.
67, 506
Borbonia Gaertn. pr. p.
159
Brachycalyx Kl.
433
Brachychilus Kl
454
Bracteibegonia A. DC
316
Bragantia Lour
429
BRAGANTIEAE Duchtre
427
BRAGANTIEAE Kl
427
Calodium Lour
252
Camphora Meissn
24
Camphora Nees
9, 24
CAMPHOREAE Nees
9
Camphoromoea Nees
143, 512
Cannabina Tourn
410
Cannabis sp. P. Alp.
410
Carica auct.
414, 419
CARICACEAE Dumort
413
CARICEAE Turp
413
Caryodaphne Bl
77, 509
Casparya A. DC
269
Casparya Kl.
269, 272
Cassytha L
252, 516
CASSYTHACEAE Lindl.
1, 252
CASSYTHEAE Nees
9, 252
CASSYTHEAE Lindl.
252
Cecidodaphne Nees
9, 24
Cephalodaphne Bl
231
Ceramium Bl.
429
Ceramocarpium Nees
111
Ceramophora Nees
111
Cercanthemum Kl
445, 462
Ceratasarum Al. Br
425
Chibaea Bert
516
Christmannia Dennst
516
CINNAMOMEAE Nees
9
Cinnamomum Burm
9, 502
Cinnamomum auct.
9, 10, 24
Cladomischus Kl
278
Colomandra Neck
82
Conodaphne Bl
182
Corynopodes Nees
59
Coryzadenia Griff
250
Cryptocarya auct
76, 77, 96, 172
Cryptocarya R. Br
68, 507
CRYPTOCARYEAE Meissn
5, 67
CRYPTOCARYEAE Nees
67
CUCURBITACEAE DUBIAE Juss.
413
Cyanodaphne Bl
76, 509
Cyathocnemis A. DC
332
Cyathocnemis Kl
278, 332
CYCLODISCINEAE Kl
427
Cyclodiscus Kl
431
Cyclodiscus Duch
431
Cylicodaphne Nees
200, 515
Cyphomanthemum Kl.
446
DAPHNIDIEAE Meissn.
8, 228
DAPHNIDINAE Nees
228
Daphnidium Nees
228, 516
Darwinia Dennst.
220
Dasystyles A. DC.
387
Datisca L
410
DATISCACEAE Lindl
409
DATISCEAE Presl.
409
Dehaasia Bl. Pr. p.
76
Dehaasia Nees
59
Dendrodaphne Beurl
259
Dictyodaphne Bl
79
Dicypellium Nees
170
Dipharus Kl
469
Diploclinium auct:
278, 319, 322, 327, 354
Diploclinium A. DC
322
Diplolobus Duch
478, 496
Dodecadenia Nees
210,.515
Donaldia Kl
278, 290
Donaldia A. DC
290
Doratometra Kl
278, 383,
Doratometra A. DC
383
Douglassia Schreb
82, 509
Dysmorphia A. DC
355
Ehrhardia Scop
82
Einomeia Raf
432, 440
Endiandra auct.
79, 84
Endiandra R. Br
78, 509
Endlicheria Nees
172
Endodeca Raf
432, 433
Eriodaphne Nees
43
Erminea A. DC
393
Euactionodaphne Meissn
211
Euaperula Meissn
240
Euaristolochia Kl
485
Euasarum Al. Br
423
Eubegonia Walp
292
Eubragantia Endl.
429
Eucylicodaphne Meissn
200
Eupetalum A. DC
280
Eupetalum Lindl
278, 280
Eusiphisia Kl.
435
Euvasconcellea A. DC
416
Evodia Gaertn
109
Evonymodaphne Nees
111
Evosmus auct.
170, 243
Ewaldia A. DC
372
Ewaldia Kl
278, 372
Falkea Koen
386
Filicibegonia A. DC
392
Fiwa Gmel
177
Gaerdtia A. DC
318
Gaerdtia Kl
278, 318
Gajanus Rumph.
264
Gireoudia A. DC
334
Gireoudia Kl.
278, 334
Glabraria Bl
177
Glabraria L.
177
Glossula Raf
432
Gnesiopersea Nees
51
Gobenia A. DC
279
Goeppertia Nees
172, 513
Gomortega Ruiz et Pav.
67
Gurltia Kl.
278, 372
Gymnobalanus Nees
140, 512
Gymnolobus Ductre
439, 495, 498
GYROCARPEAE Dumort.
247
GYROCARPEAE Meissn
9, 247
Gyrocarpus Jacq
247
Haagea A. DC
391
Haagea Kl
278, 391
Haasia Bl
59, 506
HALORAGEAE Reichb
408
Hemipapaya A. DC
415
Henschelia Presl
250
Hernandia Vieill
264
Hernandia Plum
262
HERNANDIACEAE Dumort
261
HERNANDIEAE Bl.
261
Hernandiopsis A. DC
264
Heterotropa Morr. Et Decsn
422, 427
Heterotropa A. Gray
425
Heterotropa Al. Br
427
Hexanthus Lour
177
Hexodon Duch
438
Hocquartia Dumort
435
Hoffmannella Kl
297
HOLORACEAE Linn
266
Holoclinium A. DC
277
Holostylis Duch
431
Howardia Kl
432, 443
Hufelandia Nees
65
Huszia A. DC
283
Huszia Kl
278, 283
Hydrostyles A. DC
329
Icosandra Phil
506
Illigera Bl
250
ILLIGERACEAE Lindl
1, 247
ILLIGEREAE Bl
247
Inocarpus Forst
264
Inodaphnis Miq
265
Iozoste Nees
210
Iozoste Nees
210
Irma Bouton.
406
Isopteryx A. DC
270
Isopteryx Kl
269, 270
Isotrema Raf
432
Iteadaphne Bl
243
Iteadaphne Meissn
243
Jacaratia Marcgr
419
Keulia Molin
67
Knesebeckia A. DC
305
Knesebeckia Kl
278, 305
Latistigma A. DC
315
Lauchea A. DC
353
Lauchea Kl
278, 353
LAURACEAE Meissn
199, 503
LAURACEAE Lindl
1, 9
LAUREAE Reichb
1
LAURI Juss
1
LAURINAE Vent
1
LAURINEAE DC
1, 9
LAURINEAE Meissn
1, 9
Laurus auct.
9, 24, 27, 29, 39, 43, 62, 64, 65, 82, 84, 111, 140, 142, 146, 159, 170, 177, 228, 243, 258
Laurus Tourn
233, 258, 516
Lepidadenia Bl
201
Lepidadenia Nees et Arn
200
Lepsia A. DC
374
Lepsia Kl
278, 374
Leptodaphne Nees
111
Licaria Aubl
259
Lindera Thunbg
243
Linharia Arruda
259
Litsoea auct
177, 200, 210, 228
Litsaea Juss
220, 515
LITSAEACEAE Meissn
8, 176
Loasibegonia A. DC
389
Lobbia Planch
428
Lobbia Duch
428
Luteola Bauh. pr. p.
410
Machilus Nees pr. p.
59, 504
Machilus Rumph
39
Macrotelus Kl
443
Magnusia A. DC
333
Magnusia Kl
278, 333
Malabathrum Burm
9
Malabathrum Meissn
10
Mappa, sp. dub
263
Meionanthera A. DC
379
Menestrata Flor. slum
259
Mespilodaphne Nees
96, 510, 511
Mezierea Gaudich
406
Micranthodaphne Bl
243
Misanteca Cham. et Schlecht
95, 510
Mitscherlichia A. DC
389
Mitscherlichia Kl
278, 389
Monophyllon A. DC
352
Monopteron A. DC
486
Moschkowitzia A. DC
289
Moschkowitzia Kl
278, 289
Munnickia Reichb
429
Muscibegonia A. DC
387
Nectandra Nees
146, 512
Nectandra Roland
159
NECTANDREAE Nees
111
Nemodaphne Nees
109
Nepenthesia Kl
436
Nephromischus Kl
373
Nerviplacentaria A. DC
393
Nesodaphne Hook. s
66
Nothaphoebe Bl
58
Notholitsaea Meissn
218
Ocotea auct.
29, 58, 111, 142, 146, 159
Octomeles Miq
412
Oreodaphne Nees
111, 510
Oreodaphne Nees pr. p.
96
OREODAPHNEAE
6, 111
OREODAPHNEAE Nees
111
Papaya Tourn
414, 516
PAPAYACEAE Mart
413
Parthenoxylon Bl
9, 24
Parvibegonia A. DC
354
Pedinochilus Kl
456
Pentodon Kl
437
PEPONIFERAE Ag
413
Persea Goertn
43, 505
Persea auct. pr. p.
9, 43, 59, 96, 111, 142, 146, 170
PERSEACEAE Meissn
4, 9
PERSEAE Neos
9
Petalanthera Nees
111
Petermannia A. DC
319
Petermannia Kl
278, 319
Peumus Mol. Pr. p.
67
Philippomartia A. DC
369
Phoebe Nees
29, 504
Phoebe Nees pr. p.
58
PHOEBEAE Nees
9
Pilderia A. DC
379
Pilderia Kl
278, 379
Pistolochia Raf
432
Pistolochia Tourn
486
PISTOLOCHINAE Link
421
Platycentrum A. DC
346
Platycentrum auct
275, 278, 346
Platyclinium Henfr
278
Pleurothyrium Nees
168
Plokiostigma Schuk
500
Plurilobaria A. DC
536
Podandra A. DC
288
Podanthemum Kl
478
Poecilia A. DC
380
Polyadenia Miq
240
Polyadenia Nees
232
Polyschisma A. DC
278
Pomatia Nees
146
Porostema Nees
159
Porostema Schreb
159
PORTULACEAE Adans. pr. p.
266, 409
Pritzelia A. DC
357
Pritzelia Kl
278, 357
Psathuron A. DC
326
Putzeysia A. DC
314
Putzeysia Kl
278, 314
Quadrilobaria A. DC
324
Rachia A. DC
326
Rachia Kl
278, 326
Ravensara Sonnerat.
109
Reichenheimia A. DC
385
Reichenheimia Kl
278, 385
Renia Noronha
264
Riessia Kl
376
Rossmannia A. DC
333
Rossmannia Kl
278, 333
Ruizopavonia A. DC
330
Sarcostigma Wight et Arn
265
SARMENTACEAE L. pr. p.
421
Sassafras C. Bauhin
170, 513
Sassafridium Meissn
171
Sassea A. DC
272
Sassea Kl
269, 272
Saueria A. DC
288
Sauera Kl
278, 288
Schaueria Nees
172
Scheidweileria A. DC
370
Scheidweileria Kl
278, 370
Sebifera Lour
177
Septina Noronh
259
Sexalaria A. DC
315
Silvaea Meissn
84, 510
Silvia Freir. Allem
84
Siphisia Duch
435
Siphisia Raf
432, 435
Solananthera A. DC
317
Sparattanthelium Mart
249
Sphenanthera A. DC
275
Sphenanthera Hassk
269, 275
Stackhousia Sm
500
STACKHOUSIACEAE llovan
499
STACKHOUSIAE Dumort
499
STACKHOUSIEAE Reichb
499
Steineria A. DC
376
Steineria Kl
278, 376
Stenanthemum Kl
464, 467
Sterigmaria Kl
472, 476
Stibadotheca A. DC
269
Stibadotheca Kl
269
Strakoea Presl
429
Strycnodaphne Nees
142
Symphysodaphne A. Rich
175
Synandrodaphne Meissn
176
Teleiandra Nees
111
Tetradenia Nees
220
Tetrameles Br
411
Tetranthera (Wall.) auct. pr. p.
62, 200, 210, 228, 232, 243, 513
Tetranthera Jacq
177, 514
TETRANTHEREAE Nees 8, 177
228
Tetraphila A. DC
516
Thottea Kl
428
Thottea Rottb
428
Thottea Duch
428
Tithymali pars Adans
413
Tittelbachia A. DC
291
Tittelbachia Kl
278, 291
Tomex auct.
177, 190, 228
Tomingodaphne Bl
181
Trachelanthus Kl.
278, 388
Trachelocarpus A. DC
388
Trachelocarpus C. Mull
278, 388
Trendelenburgia A. DC
374
Trendelenburgia Kl
278, 374
Tricerastes Presl
411
TRICOCCI Scop. pr. p.
266
Trilobaria A. DC
327
Tremeriza Link
429, 430
Trimeriza Duch
430
Tripterococcus Endl
500
VAGINALES Batsch. pr. p.
266
Vanhallia Schult. f.
429
Vasconcellea St Hil
415
Volutella Forsk
252
Wageneria A. DC
360
Wageneria Kl
278, 360
Weilbachia A. DC
344
Weilbachia Kl
278, 344
Wimmeria Nees mss
65