INDEX NOMINUM ET SYNONYMORUM
PARTIS QUATUORDECIMAE
Obs.Nomina admissa litteris romanis, synonyma italicis traduntur, nempe in utrâque classe:
Ordinalia majoribus,
Tribunalia majusculis,
Generica vulgaribus,
Sectonalia minoribus.
Acanthomeria
678
Acetosa Meisn
64
AcetosaTournef
41
Acetosella Meisn
63
ACLITRHOPHITA Neck
493
Aconogonon Meisn
136
Adenanthos Labill
310
Adenostephanus Klotzsch
436
AEtheothesium A. DC
660
Aetoxicon Ruiz et Pav
616
Aetoxicum Endl
616
Agallochum Rumph
601
Agastachys R. Br
328
Agnostus A. Cunn
450
Alchmilla Tournef
637
Amalobotrya Kunth
185
Amblygonun Meisn
123
Ampelygonum Lindi
83
Amphiderris R. Br
424
Amphilonia Endl
449
Anaclissa Endl
487
Anadenia R. Br
340, 385
Andinia Wedd
147
Andriapetalum Pohl
345
Andripetalum Schott
345, 698
Antenoron Rafin
83, 101
ANTHOBOLEAE A. DC
687
ANTHOBOLEAE Dumort
687
Anthobolus R. Br
687
Antigonon Endl
183
Aphanoptera Meisn
351
Aphragma R. Br
480
APTEROCARPAE Meisn
39
Aquilaria Lam
601, 700
AQUILARIAGEAE Lindl
493
AQUILARINEAE
604, 700
AQUILARINEAE R. Br
493
AQUILARINAE R. Br
601
Argyrodendros Comm
212
ARISTOLOCHIAE, C. Reichb
187
Arjona Cav
626
Arjona Endl
626
Arthrosolen C. A. Mey
559
Arthrostigma Endl
207
Aschenfeldtia F. Mull
515
Atraphaxis L
74
Atylus Salisb
207, 276
Aulax Berg
211
Avicularia Meisn
85
Ballexerda Commers
675
Banksia Forst
414
Banksia L
451, 699
BANKSIEAE Meisn
451
Bellendena R. Br
347
Bellendenia Endl
347
Belvala Adans
566
Rilderdykia Dumort
135
Bistorta Tournef
89
Bistoria Tournef
124
Blochmania Weig
171
Roscia Well
525
Brabejum L
344
Brabyla L
344
Brachysiphon A. Juss
487
Brisegnoa Remy
23
Britannica
47
BRUNIACEAE Dcsne
617
Brunnichia Banks
185
BRUNNICHIEAE C. A. Mey
183
Buckleya Torr
623
BUCKLEYEAE Alph. DC
693
CALLIGONEAE C. A. Mey
28
Calligonum Lam
29
Calligonum L
28
Calliphysa Endl
30
Calliphysa Fisch. et Mey
30
Caloneura A. DC
192, 695
Calothyrsus R. Br
371
Calyptrostegia C. A. Mey
496
Calysericos Eckl. et Zeyh
573, 580
Campderia Benth
170
Canalia F. V. Schmidt
580
Candjera Desne
518
Cansjera Juss
518, 700
CAPRIFOLIA Adans
619
Capura Adans
543
Cardiocaryon Endl
304
Casia Cam
632
Castronia Nor
438
Cenarrhenes Labill
328
Centinodia J. Bauh
85
Centropodium Burch
40
Centrostegia A. Gray
27
Cephalophilon Meisn
127
CERATOGONEAE Meisn
39
Ceratogonum Meisn
39
Cervantesia Ruiz et Pav
692
Cestrum E. Mey
528
Cevallia Lag
622
Chamoejasme Amman
548
Chamaestellera C. A. Mey
548
Chasme Salisb
212
Chilurus R. Br
324
Chlamydanthus Meisn
552
Chlamydanthus C. A. Mey
551
Choretrum R. Br
675
Choristachys Endl
514
Chrorizanthe R. Br
24
Chrysodendron Vaill
230
Chrysothesium Jaub. et Spach
638
Chylocalyx Hassk
83, 131
Chymococca Meisn.
565
Cneoroides Spach
532
Coccoloba Jacq
150, 695
COCCOLOBEAE C. A. Mey
144
Coilostigma Endl
306
Coleophora Miers
548
Colpoon Alph. DC
634
Colpoon Berg
632, 634
Comandra Null
635
Compsoneura A. DC
199
Conchium Sm
393
Conocurpondendron Boerh
212, 253
Conocarpondendron Boerh
253
Conocarpus Adans
212
Conoclinium Meisn
577
Conogyne Br., Meisn
385
Conophorus Petiv
211, 262
CONOSPERMEAE Endl
314
Conospermun Sm
316, 698
Conuleum Rich
608
Cookia Gmel
496
Corymbocephalon Meisn
130
Cryptadenia Meisn
573
Cyathodiscus Hochst
528
Cybele Knight et Salisb
450
Cycloptera R. Br
379
Cylindria Lour
482
Cylindrostrobus Endl
275
Cyrtostigma Endl
309
Dais auct
593, 603
Dais L
528
DAPHNACEAE C. A. Mey
493
Daphnanthes C. A. Mey
532
Daphne auct
551, 593
Daphne Kunth
524
Daphne L
530, 700
Daphne C. A. Mey
530
Daphne SW
526
Daphne Wall
542
DAPHNEAE
496
DAPHNEAE Reichb
493
Daphnobryon
566
DAPHNOIDEAE Vent
493
Daphnopsis Mart. et Zucc
520, 700
Darbya Alph. DC
637
Darbya A. Gray
635, 637
Dendrostellera C. A. Mey
549
Dentrotrophe Miq
630
Dessenia Adans
580
Diarthron Turcz
558
Diastella Salisb
253
Diastella Salisb
259
Dickneckeriaa Fl: flum
436
Dicranolepis Planch
599
Dictyoneura. A. DC
201
Didymanthus Klotzsch
436
Didymocephalon Meisn
127
Dingia Gardn
593
Diplomorphia C. A. Mey
547
Diplomorpha Meisn
546
Diplophragma R. Br
480
Dirca L
527
Discothesium A. DC
631
Dofia Adans
527
Donia R. Br
37
Drapetes Hook
565, 566
Drapetes Lam
518
Dryandra R. Br
467, 700
DRYMISPERMEAE Meisn
603
Drymispermum Reinw
603
Echinocaulon Meisn
131
Echinocaulos Hassk
83, 131
Edgeworthia Meisn
542
ELAEAGNACEAE Lindl
606
ELAEAGNEAE R. Br
606
ELAEAGNI Juss
606
ELAEAGNI Adans
619
ELAEAGNIDEAE Dumort
606
ELAEAGNOIDEAE Vent
606
Elaeagnus L
608
EMBOTHRIEAE Meisn
443
Embothrium Forst
443
Embothrium div. auct
340, 393, 424
Emex Neck
40
Encycla Nutt
5
Endonema A. Juss
490
ENDONEMEAE A. DC
490
Enkleia Griff
593
Epallage Endl
511
Epichroxantha Eckl. et Zeyh
580
ERIOGONEAE Benth
5
ERIOGONEAE Meisn
5, 693
Eriogonum Mich
5, 693
Eriosolena Bl
539, 540, 700
Eriosolena Meisn
540
Eriostylis R. Br
369
Erodendron Salisb
230
Espinosa Lag
5
Euatraphaxis Jaub. et Spach
75
Eubanksia Endl
452
Eucalligonum Endl
28
Eucarpha R. Br
443
Euclissa Endl
487
Enconiandra Alph. DC
636
Euconospermum Endl
316
Eudaphne C. A. Mey
538
Eudryandra Meisn
467
Euexocarpos Alph. DC
689
Eugnidia Endl
580
Eugrevillea Meisn
349
Euknightia Endl
442
Eulinostoma Meisn
599
Eulomatia Endl
447
Eumimetes Endl
262
Eumuhlenbeckia Endl
148
Eumyristica A. DC
189
Eumyristica Hook et Thomas
189, 200
Euorites Endl
423
Euosyris Alph. DC
633
Eupenoea Endl
484
Eupimelea Meisn
497
Euplassa Salisb
456
EUPOLYGONEAE C. A. Mey
82
Eupolygonella Endl
80
Euruprechtia Meisn
179
Euryspermum Salisb
212
Eusantalum Alph. DC
681
Eusarcocolla Endl
488
Euthesium A. DC
639
Enwikstroemia Meisn
543
Exocarpos Labill
687
Exocarpus Endl
687
Fagopyrum Meisn mon
143
Fagopyrum Tourn
143
Fagotriticum J. Bauh
143
Faurea Harv
344
Fitchia Meisn
348
Franklandia R. Br
327
FRANKLANDIEAE Meisn
327
Frisea R. Br
662
Funifera Leand
525
Fusanus L
681
Gagnedi Bruce
230
Geissoloma Lindl
492
GEISSOLOMACEAE Sond
491
GEISSOLOMEAE Endl
491
Gevina Lam
698
Gevuina Mol
698
Gissonia Salisb
212
Glischrocaryon Endl
622
Glischrecella Endl
490
Glischrocolla A. DC
490
Gnidia auct
574, 593
Gnidia L
580
GNIDIEAE Meisn
565
Gnidium Spach
538
Comphotheca Nutt
23
Gonophylla Eckl et Zeyh
574
Gonopyrum Fisch. et Mey
84
Gonopyrum C. A. Mey
79
Coodallia Benth
527
Grevillea R. Br
349, 698
GREVILLEAE Meisn
348
Grubbia Berg
618
GRUBBIACEAE Endl
617
Guajubara Plum
150
Guevina Molina
347, 698
Gymnacranthera A. DC
200
Gymnococca Meisn
514
Gymnococca Fisch. et Mey
496
GYRINOPEAE Meisn
601, 700
Gyrinops Goerin
602, 700
Gyrinopsis Dcsne
662
Hagnothesium A. DC
673
Hakea Cels
450
Hakea Schrad
393, 699
HAKEAEAE Endl
348, 698
HAMAMELIDACEAE Gardn
617
Hamiltonia Hary
634
Hamiltonia Muhlenb
628
Hamiltonia Spreng
635
Hargasseria Schiede et Deppe
520
Harveya Plant
528
Helicia Lour
438, 699
Helittophillum Blum
438
Helxine R. Br
131
Helxine L
135, 143
Helwingia Willd
622
Hemiclidia R. Br
484
Henslowia Bl
630
Heteroloena Endl
497
Hetoerolena Fisch. et Mey
496
Hippophae auct
607
Hippophae L
607
Holderlinia Neck
283
HOLORACEAE L
1
Horsfieldia A. DC
200
Horsfieldia Willd
200
Hylogyne Kn et Salisb
446
Hypophyllocarpodendron Boerh.
262
Irya Hook et Th
202
Iryanthera A. DC
264
Isomerium R. Br
324
Isopogon R. Br
276
Isostylis R. Br
466
Jenkinsia Griff
495
Josephia Knight et Salisb
467
Kelleria Endl
565
Knema Bl
204
Knema Lour
204
Knightia R. Br
442, 699
Koenigia L
82
Komakon Theoph.? Adans
189
Lachnoea auct
574
Lachnaea v. Royen
574
Lachnoea v. Royen
574
Lagetta Juss
526
Lagetta Mart
525
Lagunea Lour
83, 123
Lambertia Sm
420
Lapathum Tourn
37, 41
Lapathum Meisn
42
Lasiadenia Benth
527
Lasiosiphon Fresen
593
Lastarriaee Remy
186
LAURACEAE
186, 695
Laureola Meisn
538
Laureola Spach
538
Laureola Plum
700
Laureoloides Spach
538
Leinkeria Scop
424
Lepidocarpodendron Boerh
211, 230, 262.
Lepidocarpus L
211
Leptargyreia Raf
607
Leptomeria R. Br
677
Leptoslylis Meisn
331
Leucadendron Herm
212, 698
Leucadendron L
211, 230, 253, 262, 283
Leucadendros Herm. cat
212
Leucosmia Benth
603
Leucospermum R. Br
253, 698
Linkia Cav
329
Linostoma Wall
599, 700
Lissostylis R. Br
352
Lomatia Br
447
Lophostoma Meisn
600
Lygia Meisn
551
Lygia Fasano
551
Lyonia Rafin
79
Lyssanthé Knight et Salisb
349
Macrostegia Turcz
496
Magonia Vell
178
Malistachys Endl
513
Manglesia Endl
349, 391
Manglesia Endl
391
Mezereum C. A. Mey
530
Mezereum Spach
530
Microcliniam Meisn
578
Mida Alph. DC
686
Mida A. Cunningh
681, 686
Mimetes Salisb
262
Mischocaryon Endl
303
Molloya Meisn
348, 698
Moschokaruon Diosc
189
Mucronea Benth
27
Muhlenbeckia Meisn
145, 695
Myoschylos Ruiz et Pav
627
Myristica L
189, 695
Myristica Bl
189
MYRISTICACEAE Horan
187, 695
MYRISTICEAE Br
187
Myzodendron
620
Nanodea Banks
675
Nebu Feuill
347
Nectandra Berg
566, 580
Nectandra Roxb
599
Noesia Mart
525
Nemacaulis Nutt
23
Nivenia R. Br
299, 698
Nordmannia Fisch. et Mey
520
Nyssa L
622
Octarillum Lour
615
OLACACEAE
620, 623
Omphavcomeria A. DC
680
Omphacomeria Endl
680
Ophira Alph. DC
618
Ophira Burm
618
Ophira Lam
618
OPHIREAE Reichb
617
OPHIRIACEAE Arn
617
Ophispermum Lour
604
Oreocallis R. Br
445
Orites R. Br
423, 699
Oritina R. Br
423, 424
Orothamnus Meisn
264
Orthocarya Jaub et Spach
31
Osyridicarpos A. DC
635
Osyris L
632
Osyris Saop
607
Ofoba A. DC
198
Ovidia Meisn
524
Ovidia Raf
524
Owenia Hilsenb
39
Oxygonum Burch
38
Oxymeria Endl
677
Oxyria Hill
37
Oxytheca Null
23, 693
Pallasia L. f
29
Panopsis Salisb
345
Paranomus Salisb
299
Passerina auct.
548, 551, 559, 561, 566, 573, 574, 593.
Passerina Forst
496
Passerina L
561
PASSERINAE Rüling
493
Peddiea Harwey
528, 700
Penaea L
484
PENAEACEAE R. Br
483
PENEAE A. DC
484
Pentadactylon Gaertn
329
Persicaria Meisn
101
Persicaria Tourn
83, 101
PERSICARIAE Adans
1
Persoonia Sm
329
PERSOONIEAE Endl
327
Petrophila R. Br
267
Petrophile Endl
269
Petrophile Knight et Salisb
267
Phateria Jack
603
Phidia Eudl
590
Phyllodanthos A. DC
691
Philloloena Endl
506
Pimelea Banks et Sol
496, 700
Piptochlamys Meisn
557
Piptochlamys C. A. Mey
551
PISTACIAEE Adans
187
Plagiopoda R. Br
349
Pleuranthe Salisb
230
Pleuropterus Turez
136
Podocentrum Burch
40
Podopterus Humb et Bonpl
171
POLIGONACEAE Lindl
1
POLYGONACEAE Meisn. gen
28
POLYGONEAE Juss
1, 693
POLYGONEAE Juss
28
Polygonella, b, Meisn
77
Polygonella C. A. Mey
80
Polygonella Mich
79
Polygonoides Tournef
28
Polygonum Flor. flum
150
Polygonum L., Meisn
83, 694
Polygonum Tourn
85
Potameia Du Pet. Th
328
Protea L
230, 262, 698
PROTEACEAE R. Br
209, 698
PROTEAE Juss
209
PROTEAE Meisn
211
Pseudais Desne
603
Pseudanthus Endl
622
Pseudomimites Endl
264
Psilosolena Presl
528, 700
Psilothesium A. DC
670
PSYDOMORPHYTA Neck
209
Pterococcus Endl
29
Pterococcus Pall
29
Pteropyrum Jaub et Spach
30
Pterostegia Fisch. et Mey
27
PTERYGOCARPAE Meisn
28
Ptychocarpa R. Br
352
Pycnostylis Meisn
329
Pyrrhosa Blume
202
Pyrrhosia Blume
200
Pyrularia Mich
628
Quadria Ruiz et Pav
347
Quinchamala Willd
624
Quinchamali Feuill
624
Quinchamalium Molin
624
Radojitskya Turez
574
Rayania Walt
185
RHABARBAREAE Meisn
30
Rhabarbarum Tourn
32
Rhamnoides Tournef
607
Rheum L
32, 693
Rhinostegia Turez
637
Rhoiacarpos A. DC
634
Rhopala Schreb
424, 699
RHOPALEAE Meisn. gen
348
Rochetia Meisn
261
Ropala Rudge
424
Roumea Wall
530
Roupala Aubl
424
Rumex L
41, 693
RUMICEAE C. A. Mey
41
Rupala Wall
424
Ruprechtia Endl
179
Ruprechtia C. A. Mey
178, 181
SANTALACEAE Br
619
SANTALEAE A. DC
624, 681
SANTALEAE Reichb
619
Santalum L
681
Santalum Spreng
634
Sarcocalyx A. DC
688
Sarcocalyx Zipp
688
Sarcocolla Kunth
488
Sarcogonella Meisn
147
Sarcogonum Don
145
Sarcogonum Endl
145
Schoenobiblus Mart. et Zucc
519
Schoepsia Schreb
622
Scleropyrum Arn
628
Scolymocephalus Herm.
211, 212, 230, 262.
Scopolia L. f.
530, 540
Sebophora Neck
194
Serraria Burm
283
Serruria Salisb
283, 698
Shepherdia Nutt
607
Simsia R. Br
325
Sirium L
684
Soranthe Salisb
303
Sorocephalus R. Br
303
Spatalla Salisb
306
Sphoerocarya Wall
628
Sphaeroclinium Meisn
574
Stellera auct
551
Stellera Gaerin
551
Stellera Gmel
548
Stenocarpus R. Br
450, 699
Stenogonum Nutt
5
Stirlingia Endl
325
Stopinaca Raf
79
Strangea Meisn
348
Streptocarya Jaub. et Spach
31
Strobilocarpus A. DC
618
Strobilocarpus Klotzsch
618
Struthia V. Royen
580
Struthiola L
566
Stylapterus Endl
486
Stylapterus A. Juss
486
Stylurus Knight et Salisb
349
Sychnoneura A. DC
196
Symmeria Benth
185
SYMMERIEAE Meisn
185
Symphyolepis Endl
274
Sympyonema R. Br
327
Synaphea R. Br
314
Telopea R. Br
446, 699
Tephis Adans
84
Tephis Meisn
84
Tetraraphis Miers
23
Thecanthes Meisn
496
Thecanthes Wikstr
496
Thesidium Sond
673
THESIEAE A. DC
624
Thesiosyris Reichb
635, 639
Thesium auct
635
Thesium L
637
Thesium Thunb
672
Thurnheyssera Mart
185
THYMELACEAE Lindl
493
Thymelaea Tournef
551
Thymeloea Scop
530
THYMELAEACEAE Meisn
493, 700
THYMELAE Adans
209, 493
THYMELEAE Juss
496
Thymelina Hoffmanns
580
THYMELINEAE Dumort
493
Thysanella A. Gray
82
Tmiaria Meisn
135
Tovara Adans
83; 101
Trachytheca Nut
7
Tragatraphaxis Jaub et Spach
76
Tragopyrum Jaub et Spach
77
Tragopyrum M. Bieb
74, 77
Tricondylus Knight et Salisb
447
Trigonocarpus Bert
24
THIPLANIDEAE C. A. Mey
171
Triplaris auct
178
Triplaris Loeffl
171, 695
Tropocarpa Don
423
Tupeia Korth
630
VAGINALES L
1
Velasquezia Bertol
171
VEPRECULAE L
493
Vibo Moench
40
Vionoea Neck
230
Virola A. DC
194
Virola Aubl
194
Viscum Bl
630
Wikstroemia Endl
543
Xeromeria Endl
678
Xerostole Endl
272
Xylomelum Smith
422