INDEX NOMINUM ET SYNONYMORUM
PARTIS DUODECIMÆ.
Obs. Nomina admissa litteris romanis, Synonyma italicis traduntur, nempe in utrâque classe:
Ordinalia majoribus,
Tribua lia majusculis,
Generica vulgaribus,
Sertionalia minoribus.
Abolaria Neck
611
Acantholimon Boiss
621
Acanthoprasium Benth
520
Achyrospermum Blume
457
Acinos Benth.
230
Acinos Moench
230
Acrocephalus Benth
47
Acrotome Benth
435
Ægialinites Presl.
621
Ægialinites Br
621
Ænostachys Boiss
639
Æolanthus Mart
80
Æthiopis Benth
278
ÆthiopisTourn
262, 278
Agathelpis Chois
23
Ajuga L
595
AJUGEÆ Benth
571
AJUGOIDEÆ Benth
571, 696
Alopecuros Benth
459
ALYPINÆ Link
609
Alypum Nisole
611
Amaracus Benth
491
Amaracus Gleditsch
491
Ambteia Benth
490
Amethystea L
572
Amethystoides Benth
64
Amphistilbe Alph. DC
606
Anatolicon Benth
192
Anisandra Bartl
568
Anisochilus Benth
81
Anisochilus Wall
80
Anisomeles Br
455
Anthocoma Zoll
552, 700
Aphanochilus Benth
159
Aphanochilus Benth
160
Apodotes Benth
88
Armeria DC.
674
Armeria Will
674
Armeriastrum Jaub. et Sp
621
Armeriopsis Boiss
622
Aromaria Benth
72, 698
Astrodon Benth
528
Atelandra Benth
566
Atelandra Lindl
565, 566
Audibertia Benth
358
Ballota Benth
516
Ballota Benth.
520
Ballota Linn
520
Becium Lindl
36
Beringeria Benth
517
Beringeria Neck
516, 517
Betonica Benth
460
Betonica Tourn
459
Blephilia Raf
363
Roguldea Benth
398
Brachystemum Michx
186
Brazoria Eng. et Gray
434
Brotera Spr
85
Brunella Tourn
409
Brunonia Sm
616
BRUNONIACEÆ Br
615
Bubania Gir
696
Buddleioides Benth
130
Bugula Benth.
595
Bugula Tourn
595
Burgsdorffia Moench
436
Bystropogon Lher
184
Calamintha Benth
226
Calceolus Benth
71
Calodracon Benth
398
Calomelissa Benth
229
Calosphaca Benth
296
Calostachys Benth
467
Campanistrum Benth
468
Campylostachys Kunth
605
Cardiaca Benth. Cardiaca Tourn
499
Carradoria Alph DC
610
Cassida Tourn
412
Cataria Benth
380
Cataria Moench
370
Catoferia Benth
63
Cedronella Moench
405
Cenhalohyptis Benth
103
Cerathera Ell
242
Ceratostigma Bunge
694
Chætostachys Benth
148
Chætostachys Benth
147
Chæturus Benth
500
Chæturus Moench
499, 500
Chamædrys Benth
587
Chamædrys Tourn
574, 587
Chamæclema Boerrh
391
Chamæpitys Benth
599
Chamæpitys Tourn.
 
Chamæsideritis Reich
483
Chamæsphacos Schrenck
458
Chasmonia Prest
513
Cheilyctis Benth
362, 699
Cheilyctis Raf
360
Chiastandra Benth
368
Chilodia Br
558
Chilostachys Benth
482
Chotekia Opiz et Corda
156
Cleonia L
411
Circinaria Boiss
666
Clinopodium Benth.
232
Clinopodium L.
232
Colebrookea Sm
158, 698
Caleoides Benth
63
Coleus Lour
70
Collinsonia L
252
Colobandra Bartl
565, 566
Colquhounia Wall
457
Coryanthus Nutt
362
Craniotome Reichb
454
Cryptodracon Benth
398, 400
Cryphia Br
558
Ctenostachys Boiss
639
Cuminia Colla
258
Cunila L
180
Cyanocephalus Benth
90
Cyclostegia Benth
159
Cyclostegia Benth
162
Cymaria Benth
602
Cyrta Benth
90
Dalea Gærtn
22
Dekinia Mart. et Gal.
258
Dendrephlomis Benth
539
DENTELLARIEÆ Reichb
690
Dentidia Lour
163, 697
Dicerandra Benth
242
Dischisma Chois
6
Dorystæchas Boiss. et Heldr
261
Dracocephalum L.
396
Drymosphace Benth
275
Dysophylla Blume
156
Echinosphace Benth
349
Echinostachys E. Mey
83
Elsholtzia Benth
163
Elsholtzia Willd
159
ELSHOLTZIEÆ Benth
149
Empedoclea Benth
438
Empedoclia Raf
436, 438
Eremostachys Bunge
547
Erianthera Benth
503
Eriope Humb. et Bonpl
140
Eriphyton Benth
549
Eriosphæria Benth
99
Eriostachys Benth. Eriostomum Hoffm, et Link
462
Eriothymus Benth
246
Eumonarda Benth
361
Euoriganum Vogel
192
Euphlomis Benth
537
Eurychiton Grah
634
Eurylobium Hochst
607
Euselage Endl
8, 697
Eusideritis Benth
441
Eusphace Benth
263
Eustilhe Alph. DC
606
Euthystachys Alph. DC
605
Fabricia Adans
143
Faldermannia Bunge
364, 366, 699
Galeobdolon Benth
511
Galeobdolon Huds
503
Galeopsis L.
497
Galericularia Ham
424
Gardoquia Ruiz et Pav
235
Gerberia Stell
24
Germanca Benth
62
GeniosporumWall
44
Glechoma Benth
391
Glechoma L
370, 391
Glechon Spreng
249
GLOBULAIRES Lam
609
Globularia Tourn
611
GLOBULARIACEÆ Lindl.
609
GLOBULARIAÆ DC
609
Glumaria Boiss
623
Gomphostemma Wall
550, 700
Gonlolimon Boiss
630
Gosela Choisy
22
Gymnandra Pall. Wilid
2, 24
Gymneia Benth
86
Gymnocimum Benth
39
Gymnocylyx Benth
248
Gymnophlomis Benth
537
Hebenstreitia L
3
Hedeoma Benth
245, 698
Hedeoma Pers
244, 698
Hemiandra Br.
564, 698
Hemigenia Benth
567
Hemigenia Br
565
Heterosphace Benth
350
Hemisphace Benth
357
Hemistoma Benth.
523
Hemistoma Ehrenb
523
Hemizygia Benth
41
Hesiodia Moech
436, 445
Hesiodia Benth
445
Hesperothymus Benth
223
Heteranthesia Benth
414
Heterocylix Benth
69
Heteromelysson Benth
234
Heterosphace Benth
370
Hierocimum Benth
37
Homalochilus Benth
565
Horminum Benth
259
Horminum Benth
277
Horminum Tourn
262
Hoslundia Vahl
54
Hymenocrater Fisch. et Mey
406
Hymenosphace Benth
271
Hypenia Mart
135
Hypothronia Schranck
85
Hyptis Jacq
85, 698
Hyssopus Benth
251, 698
Isanthus Michx
572
Isodon Benth.
55
Isodon Schrad
55
Jovibarba Boiss
665
Jungia Moench
262
Keimodracon Benth
396
Keithia Benth
246
Keithia Benth
247, 698
Koellia Moench
186
Lallemantia Fisch. et Mey
404
Lagochilus Bunge
514
Lagopsis Benth.
447
Lagopsis Benth.
447
Lagopsis Bunge
447
Lagotis Goertn
24
LABIATÆ Juss
27, 697
LAMIACEÆ Lindl
27
LAMIEÆ Benth
408
Lamiopsis Dumort
504
Lamiotypus Dumort
509
Lamium L. Benth
503
Lamprostachys Boj
457
Lasiocorys Benth
534
Lavandula Tourn
143
Leonia et Lex
262
Leonotis Br
534
Leonurus L
499
Lepechinia Willd
258
Leucas Benth
523
Leucocephala Benth
89
Leucophae Webb
437
Leucoscepirum Benth.
574
Leucosceptrum Sm
574
Limoniastrum Moench
689
Limonium Tourn
634
Limonium Boiss
643
Lophanthus Benth
368
Loxostoma Benth
524
Luhea Schmidt
606
Lumnitzera Jacq. f
48, 697
Lumnitzera
52, 59
Lupulinaria Ham
412
Lychnitis Benth
537
Lycopus Tourn
177
Lychnitis Benth
537
Macbridea Ell
434
Macria E. Mey
18
Macrocentron Benth
674
Macrometissa Benth
226
Macronepeta Benth
387
Majorana Moench
191, 195
Majorana Vogel
195
Marmoritis Benth
370, 391
MARRUBIEÆ Benth
407
Marrubiastrum Benth
437
Marrubiastrum Moench
436, 437
Marrubium Benth
447
Marrubium Benth
448
Marsypianthes Mart
84
Mastichina Benth
197
Meliphyllum Benth
240
Melissa Tourn
240, 698
MELISSEÆ Benth
150
MELISSINEÆ Benth
148
Melissophyllum Riv
432
Melissoides Benth
62
MELITTEÆ Benth
407
Melittis L
432
Mentha L
164, 698
MENTHOIDEÆ Benth
148
MENTHOIDEÆ Benth
149
Meriandra Benth
261
Mesona Blume
46
Mesosphæria Benth
122
Microcorys Br
568
Microdon Choisy
22
Micromeria Benth
212
Micronepeta Benth
394
Minthidium Benth
127
Minthostachys Benth
185
Moldavica Benth
401
Moldavica Tourn. Moench
396, 397, 401
Molucca Tourn.
513
Moluccella Benth
513
Monarda Benth
360
MONARDEÆ Benth
260
Monardella Benth
190
Moschosma Reichb
48, 697
Mosla Benth.
244
Mosla Ham
244
Mutelia Gren
240
Myriolepsis Boiss
667
Myriocephala Benth
88
Navicularia Fabr
436
Nepeta Benth
370, 699
NEPETEÆ Benth
368
Noltea Eckl
8
Notiosphace Benth
354
Notochæte Benth
547
OCIMEÆ Benth
696
Ocimodon Benth
32
OCIMODEÆ Benth
30, 697
Ocimum L
31
Olisia Dumort
481
Oocephalus Benth
98
Origanum Benth
192
Origanum Tourn
191
Ortholeuca Benth
524
Orthomeria Griseb
224
Orthonepeta Benth
386
Orthosiphon Benth
49
Orthosiphon Benth
50
Orthopodium Benth
573
Orvala Dumort
504
Orvala L
503, 504
Otostegia Benth
522
Oxynepeta Benth
393, 699
Oxyphlomis Benth
540
Panzeria Benth
501
Panzeria Moench
499, 501
Pectinaria Benth
127
Peltodon Pohl
83
Perilla L
163
Perilomia Kunth
431
Perowskia kar
260
Phleboanthe Tausch
595
Phlomidopsis Link
543
Phlomis Br
537
Phlomoides Moench
537, 543
Phyllostegia Benth
553
Physoleucas Benth
524
Physostegia Benth
433
Phytoxys Molina
254
Piperella Benth
213
Piperella Presl
212
Phæopsis Nutt
555
Plagiobasis Boiss
677
Plagiostoma Benth
530
Plagiotis Benth
89
Plathymenium Boiss
640
Platostoma Benth. Platostoma Beauv
46
Plectranthus Lher
55, 697
Plethiosphace Benth
288
PLUMBAGINACEÆ Lindl.
617
PLUMBAGINEÆ Vent
617
PLUMBAGEÆ Spach
690
.Plumbagalla Spach
690
PLUMBAGINES Juss
617
Plumbagidium Spach
690
Plumbagidium Boiss
692
Plumbago Tourn
691
Plumbago Boiss
69
Pogogyne Benth
243
Pogostemon Desf
151
Poliodendron Webb
574, 575
Polium Benth
590
Polium Tourn
574, 590
Pollichia Roth
503
Polyactrion Boiss
669
Polycenia Chois
2
Polydesmia Benth
115
PRASIEÆ Benth
550
Prasium L
556
Preslia Opiz
164
Prostanthera Labill
559, 700
PROSTANTHEREÆ Benth
557, 697
Prunella L
409
Pseudacynos Benth
244
Pseudanisomeles Benth
601
Pseudodictamnus Moench
516
Pseudomelissa Benth
224
Pseudomonardus Fuchs
145
Pseudothymbra Benth
205
Psilonepeta Benth
392
Psylliostachys Jaub. et Sp
669
Pteroclados Boiss
634
Pterostæchas Ging
146
Pulegium Mill
164
Pycnanthemum Michæ
186
Pycnobotrys Benth
580
Pycnonepeta Benth
371
Pycnosphace Benth
349
Pycnostachys Hook
83
Pycnothymus Benth
211
Pyramidium Benth
61
Raphiodon Schauer
85, 96
Resupinaria Benth
369
Retzia
605
Rhabdocaulon Benth
248
Rhodochlamys S. Schauer
699
Rizoa Cav
235
Rosmarinus Tourn
360
Roylea Wall
516
Ruyschiana Benth
402
Ruyschiana Mill. Boerrh
396, 402
Sabbatia Moench
212
Salvia L
262, 698
Satureia Benth
209
Saturela L
208
SATUREIEÆ Benth.
148
SATUREINEÆ Benth
148
Saussuria Moench
699
Schaueria Hassk
85
Schizhymenium Boiss
665
Schizocalyx Scheele
191, 195
Schizonepeta Benth
370
Schraderia Moench
262
Sclarea Tourn
262
Scordium Benth
585
Scordium Tourn
574
Scorodonia Benth
582
Scorodonia Tourn
574
Scutellaria L
412
SCUTELLARIEÆ Benth.
407
SCUTELLARINEÆ Benth
407
SELAGINACEÆ Lindl
1, 24, 697
SELAGINEÆ Juss
1
Selago L
8, 697
Serpyllum Benth.
197
Serpyllum Pers
197
Sestinia Boiss
406
Siagonarchen Mart
132
Sideritis L
436
Siphamantha Boiss
668
Siphotoxis Boj
457
Solenostemon Benth
72
Solenostemon Schum
70
Solenostigma Klotsch
605
Sphacele Benth
254
Sphoerostachys Boiss
664
Spica Benth
145
Spicaria Benth
87
STACHYDEÆ Benth
407
Stachymacris Ham
417
Stachyobotrys Benth
581
Stachyotypus Benth
468
Stachys L
462
Statice Tourn
674
Statice Willd
634
STATICEÆ Barll
321
Staticopsis Boiss
624
Stegionepeta Benth
371
Stenarrhena Don
262
Stenogyne Benth
555
STILBACEÆ Lindl
604
Stilbe Berg
606
STILBINEÆ Kunth
604
Stiptanthus Benth
82
Stoechas Benth
144
Stoechas Tourn
143
Streptopodium Benth
573
Synandra Nutt
435
Syncolostemon E. Mey
53
Tapeinanthus Boiss
436
Taxanthema Neck
634
Tetradenia Benth
159
Tetrahit Dill
497
Tetrahitum Hoffm. et Link.
462, 481
Teucris Ging
575
Teucrium L
574, 700
Teucropsis Ging
575
Thela Lour
691
Thymbra L
240
THYMEÆ Benth
149
Thymus L
197
Tragoriganum Benth
211
Trichosphæria Benth
97
Trichostema L
573
Trixago Hoffm. et Link
462, 468
Tropidice Griseb
632
Tullia Leavenw
186
Turbinaria Benth
130
Ulricia Jacq
259
Umbellaria Benth
130
Valoradia Hochst
694
VERTICILLATÆ L.
27
Vleckia Raf
699
Vogelia Lam
695
Vormia Adans
8
Walafrida E. Mey.
21
Walafridia Walp
21
Wensea Wendl
151
Westringia Br
570
Wiedmannia Fisch. et Mey
503
Xanthiophoea Mart
92
Xenopoma Benth
222
Zataria Boiss
183
Zietenia Benth
486
Zietenia Gled
462, 486
Zizyphora L
364
Zornia Moench
396
FINIS INDICIS.